Portal_background_image

جلسه ستاد راهبري ومديريت اقتصاد مقاومتي استان و شهرستان تفرش

جلسه ستاد راهبری ومدیریت اقتصاد مقاومتی استان وشهرستان تفرش با دستورکارپیگیری مصوبات جلسات قبل وبررسی راهکارها ورفع موانع ومشکلات واحدهای تولیدی شهرستان، به ریاست سید علی آقازاده استاندارمرکزی و با حضورفرخی معاون استاندار،حمید رضا فراهانی فرماندارتفرش،حسینی نماینده مردم تفرش،آشتیان وفراهان درمجلس شورای اسلامی ،امام جمعه شهرستان، منصوری زاده سرپرست بخشداری مرکزی و مدیران کل استان ومسئولین شهرستان درفرمانداری تشکیل وبرگزارشد.

سید علی آقازاده درجلسه ستاد راهبری ومدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان تفرش افزود: توسعه پایدار و ایجاد اشتغال مولد با حمایت عملی از بخش خصوصی محقق می شود که این مهم باید در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
وی ادامه داد: تکیه بر برنامه های کاربردی و شناخت فرصت های کسب و کار جدید به ویژه در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته برنامه دولت تدبیر و امید در عرصه اشتغالزایی است و استان مرکزی با ظرفیت های متعدد باید در این زمینه پیشتازی کند.
استاندار مرکزی بیان کرد: شهرستان تفرش ظرفیت ارزشمندی در بخش کشاورزی نیز دارد و در راستای تامین زیرساخت ها و تسریع در امور متقاضیان سرمایه گذاری حتی خرد و کوچک بیش از پیش تلاش کنند.
آقازاده عنوان کرد: بر اساس تبصره یک قانون شهرداری ها، 11 درصد سهم قیر شهرداری ها از محل فروش خوراک به پتروشیمی ها برای شهرهای زیر 50 هزار نفر اختصاص داده شده که هماهنگی های لازم برای جذب این امکان به خصوص برای شهرهای تفرش، فراهان و آشتیان انجام شده است.
استاندارمرکزی خاطرنشان کرد: تعداد قابل توجهی از راه های روستایی تفرش بر اثر سیلاب تخریب شده که معاونت عمرانی استان باید در اسرع وقت نسبت به اعزام یک دستگاه بولدزر و یک دستگاه لودربرای مرمت این راه ها اقدام کند.
فرماندارشهرستان تفرش نیز گفت: درسیلاب فروردین امسال 419 واحد مسکونی در شهرستان تفرش آسیب دیده که عمده آسیب ها به منازل افراد بی بضاعت و تحت پوشش کمیته امداد بوده است.
حمیدرضا فراهانی افزود: بخشی ازراه های روستایی شهرستان تفرش براثرسیلاب تخریب شده که چنانچه دستگاههای اجرایی شهرستان نسبت به تامین لوله و بتن همکاری نمایند،فرمانداری آمادگی تامین میلگرد و اجرای پل های مورد نیاز را برای سهولت درعبورومرور روستائیان را اعلام می نماید.

وی بیان کرد سیلاب امسال همچنین خساراتی نیز به کانال های آبیاری وارد کرده که کشت بهاره کشاورزان شهرستان را با مشکل مواجه کرده است و با توجه به اینکه ترمیم کانال ها هزینه بر است ،می طلبد با ارایه نظرات کارشناسی ، تدابیر ویژه ای در این خصوص اتخاذ شود واجازه برداشت آب از رودخانه قره چای بوسیله پمپاژ داده شود.


فرماندار تفرش نبود زیر ساخت های اینترنتی در برخی از روستاها را ازدیگر مشکللات بیان کرد و افزود: ایجاد زیرساخت ها در روستا از مباحث مهم اقتصاد مقاومتی است و با توجه به انتخابات پیش رو مجلس رفع این مشکل باید در کوتاه ترین زمان به انجام برسد.
تفرش از شهرستان های 12گانه استان مرکزی است که به شهر نخبگان و مشاهیر معروف است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: تفرش از مناطق پرظرفیت در بخش اشتغال روستایی است و می توان با حمایت از این قشر زمینه اشتغال پایدار روستایی را فراهم کرد.
محمد حسینی افزود: با توجه به افزایش هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مردم به سمت شهرهای کوچک و روستاها سرازیر شده اند و باید از این فرصت در راستای توسعه شهرستان ها و روستاها استفاده کرد.
وی عنوان کرد: تمام شهرستان ها از ظرفیت های متفاوتی بهره مند هستند و نمی توان نسخه واحدی برای تمام مناطق استان پیچید و تصمیمات باید بر اساس توانمندی های منطقه ای اتخاذ شود.

 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

بخشداری مرکزی تفرش


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها